Skup aut czy może komis aut?

Zakup lub sprzedaż auta jest to dla każdego z nas duże wydarzenie. Najwięcej obaw pojawia się w momencie zakupu używanego samochodu. Nowe auto, które jest kupowane w salonie posiada gwarancję. Mamy również pewność, że nikt przed nami nim nie jeździł, dlatego nie uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego.

Skup aut w Wejherowie

Fachowca wie najlepiej

Używane auto zawsze jest w pewnym stopniu zużyte. Niektóre jego części mogą być tak wyeksploatowane, że zaraz po zakupie będą wymagały naprawy. Jak więc kupić używane auto, aby nie przysporzyć sobie problemu i nie ponieść dodatkowych kosztów? Najlepiej po zakup auta udać się z fachowcem, takim jak mechanik samochodowy. Jeżeli sami nie mamy zbyt dużego pojęcia o samochodach i służą nam one jedynie do przemieszczania się to warto zdać się na radę fachowca. Najlepiej skorzystać z pomocy kogoś znajomego. Jeżeli jednak takiej osoby nie posiadamy to możemy poprosić o pomoc mechanika oferując w zamiast zapłatę. Ta niewielka kwota pieniędzy da nam pewność, że auto które kupujemy nie będzie wymagało poważnej naprawy i uchroni nas to przed poniesieniem większych kosztów.

Oddawanie auta do skupu

Aby dokonać zakupu nowego auta bardzo często musimy najpierw sprzedać stare. W zależności od jego stanu technicznego możemy zdecydować się na kilka form sprzedaży. Auta najbardziej wyeksploatowane i nie nadające się do dalszego użytkowania warto sprzedaż do skupu. Bardzo dobrym przykładem jest skup aut w Wejherowie, który prowadzi handel tego typu maszynami. Jeżeli jednak nasze auto jest w lepszym stanie to należy dokonać wartościowej transakcji, tak aby było nas stać na zakup nowego auta.
Transakcję sprzedaży auta możemy przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy wystawić ogłoszenie w specjalnie przeznaczonym do tego serwisie motoryzacyjnym. Za niewielką opłatą możemy zamieścić ogłoszenie o sprzedaży. Zainteresowani klienci kontaktują się wtedy bezpośrednio z nami. W ten sposób unikamy kosztów prowizji salonu samochodowego lub komisu. 

Odsprzedawanie aut w Wejherowie

Czy komis jest dobrym rozwiązaniem?

Dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą samodzielnie zajmować się sprzedażą swojego starego auta dobrym rozwiązaniem jest oddanie auta do komisu. Komis aut za ustaloną prowizją dokona sprzedaży naszego starego samochodu. A my po zakończonej transakcji otrzymamy kwotę pieniędzy, którą przeznaczymy na zakup nowego auta. Komis często umożliwia transakcję polegają na wymianie naszego starego auta na auto dostępne w ofercie komisu. Przed dokonaniem tego typu transakcji warto przeprowadzić porównanie co jest dla nas bardziej opłacalne, czy samodzielna transakcja czy skorzystanie z pomocy komisu.

No thoughts on “Skup aut czy może komis aut?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.