Skip to main content

Co zrobić, gdy moje auto nie nadaje się do użytku?

Jak dobrze wiemy, niezliczone są korzyści wynikające z posiadania własnego pojazdu. Nagle wszystko staje się pod względem logistycznym łatwiejsze, a i nam wystarcza więcej czasu na wykonanie wszystkich obowiązków. To jeszcze nic! Bez problemu możemy wyjechać na weekendową wycieczkę i odpocząć od zgiełku hałaśliwego miasta. Jednak jak dobrze wiemy, z roku na rok wzrasta liczba samochodów na drogach, a co za tym idzie, rośnie również ryzyko nieprzyjemnych zdarzeń takich jak wypadki czy stłuczki. Czy zawsze nasz pojazd wyjdzie obronną ręką z takiego zdarzenia?

Naprawa samochodu - zmora każdego kierowcy

Awaria wiekowego samochodu lub poważny wypadek, który zdarzył się z naszej winy to niestety proza życia codziennego na polskich drogach. Jeżeli nasz samochód po wypadku nie jest zdatny do dalszej drogi, rozwiązanie jest tylko jedno - wizyta w warsztacie, która może zakończyć się kosztownym powodzeniem, lub diagnoza, której żaden z nas wolałby nie usłyszeć. Koszty naprawy samochodu, szczególnie kilkunastoletniego mogą przewyższyć jego realną wartość, co sprawia, że to właśnie w tym momencie nasz samochód kończy swój żywot. Co jesteśmy w stanie z nim zrobić? Najlepszy, najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się takiego pojazdu to sprzedaż. Skupy aut oferują sprzedaż aut za gotówkę, a jednym z nich, który dodatkowo skupuje auta niezależnie od stanu technicznego, powypadkowe i wszystkich marek jest Skup aut Pułtusk, gdzie firma zapewnia również darmowy dojazd po auto pod wskazany adres, a na miejscu dokonuje darmowej wyceny, oferując jednocześnie możliwie najwyższą cenę pojazdu.

Gdzie sprzedać samochód, który nie nadaje się do naprawy?

W wielu przypadkach samochód powypadkowy trafia na złom, gdzie wartość wykupu jest liczona w kilogramach. Niestety jest to miejsce, w którym nie możemy liczyć na uczciwą cenę, która mogłaby nas usatysfakcjonować. Drugie rozwiązanie to wystawienie ogłoszenia na jednym z poczytnych portali specjalizujących się w pośredniczeniu sprzedaży i kupna samochodów. Jeśli jednak samochód nie jest w dobrym stanie, wątpliwym jest, że ktokolwiek zareaguje na naszą ofertę. A zatem najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno - profesjonalny skup samochodów. Co ciekawe, większość z nas wychodzi z założenia, że takie firmy zajmują się kupnem sprawnych samochodów. Tak naprawdę zdecydowana większość skupów prowadzi szeroką działalność, obejmującą również skup samochodów powypadkowych, nienadających się do dalszej eksploatacji.

Jak wygląda proces sprzedaży samochodu w skupie?

Sprzedaż samochodu powypadkowego w skupie samochodów to formalność, która nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku. Co więcej, samochodów w złym stanie może być przetransportowany przez przedstawiciela złomu i na miejscu wyceniony w stawce o wiele bardziej atrakcyjnej, aniżeli w skupie złomu. Po zaakceptowaniu ceny pozostaje nam podpisać wymagane dokumenty i odebrać gotówkę na miejscu. Warto zatem rozeznać się, gdzie w okolicy znajduje się najbliższy skup samochodów, a jeżeli mieszkacie w województwie mazowieckim, dopytać o szczegóły oferty Skup aut MakTech - to zdecydowanie najbardziej atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie gdy samochód nie nada się już do dalszej jazdy, koszty naprawy sięgają horrendalnych wysokości, a my chcemy jak najszybciej zamienić nasz wrak w gotówkę. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Eryk · 4 miesięcy temu
    Fajnie, że jest parę opcji dla właścicieli uszkodzonych aut, którzy chcieliby je sprzedać. Kiedyś to słyszało się tylko o złomowiskach, a teraz coraz częściej swoje oferty przedstawiają nam skupy aut. Oprócz tego miłośnicy motoryzacji interesują się zakupem uszkodzonych samochodów, żeby po taniości zdobyć parę części :)

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Paulina 4 miesięcy temu Jak szybko sprzedać stary samochód?
Od miesięcy nie mogę pozbyć się mojego grata. To chyba najwyższy czas, żeby skorzystać ze ...
Fajnie, że jest parę opcji dla właścicieli uszkodzonych aut, którzy chcieliby je sprzedać. Kiedyś to ...
Korzystałam ze skupu aut i muszę przyznać, że to naprawdę fajna opcja 😁 Zgadzam się ze wszystkim, ...