Skip to main content

Dlaczego warto sprzedać auto do skupu samochodowego?

Sprzedaż samochodu nie jest zadaniem tak łatwym, jak mogłoby się wydawać. Pojazd musi zostać bowiem odpowiednio przygotowany do prezentacji, a oczekiwanie na kupca może dłużyć się w nieskończoność zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy właścicielami mniej popularnego na rynku modelu czy rocznika. Dlatego też wiele osób poszukuje alternatywy dla ogłoszeń, wystawianych samodzielnie na różnego rodzaju portalach internetowych. Taką alternatywą są skupy samochodów używanych, zachęcające klientów atrakcyjną ofertą i konkurencyjnymi cenami.

Jak działają skupy samochodów używanych?

Aby samodzielnie sprzedać samochód, należy poświęcić często nawet wiele tygodni na przygotowanie zachęcającej oferty oraz oczekiwanie na kupca, który zdecyduje się z niej skorzystać. Liczba ogłoszeń na popularnych portalach internetowych może zniechęcić niejednego właściciela pojazdu, chcącego szybko sprzedać swój samochód. Zamieszczenie swojej oferty wiąże się również z koniecznością odbierania niezliczonej liczby telefonów i odbywania bezowocnych spotkań z potencjalnymi klientami chętnymi do zakupu. Dzięki skupom aut używanych cała transakcja przebiegnie błyskawicznie. Wiele skupów, takich jak np. Zasada Skup aut Poznań, oferuje odkupienie samochodu w ciągu jednej doby od pierwszego kontaktu. Często całość procesu kupna-sprzedaży zamyka się nawet w kilkudziesięciu minutach. To spore udogodnienie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wolny czas i profesjonalizm w działaniach.

Jak odróżnić komis od skupu aut?

Komisy i skupy samochodów używanych w dalszym ciągu są mylone ze sobą. Jest to w pełni bezzasadne, gdyż firmy te funkcjonują na zupełnie innych zasadach. Tak więc komis samochodowy wyłącznie wynajmuje fragment placu, na którym pojazd czeka na zdecydowanego kupca. Skupy z kolei odkupują samochody, płacąc za nie gotówką tuż po podpisaniu umowy. Daje to możliwość szybkiego zarobku i zasilenia budżetu, niezbędnego do zakupu nowego pojazdu.

Jakie korzyści płyną ze współpracy ze skupem aut używanych?

Skupy aut używanych oferują swoim klientom wygodne rozwiązania. Dotyczy to już pierwszego kontaktu z firmą, który nawiązać można poprzez rozmowę telefoniczną lub formularze kontaktowe, zamieszczane na wielu stronach internetowych skupów. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wstępnej wyceny, bez konieczności przyjeżdżania do placówki. W skupach aut przyjmowane są również samochody wszystkich marek, niezależnie od ich stanu technicznego. Klienci nie muszą więc obawiać się, że ich samochód jest zbyt stary lub też zbyt zniszczony, by nadawał się do odsprzedaży.

Czy transakcje w auto skupach są bezpieczne?

Auto skupy mogą poszczycić się pełnym bezpieczeństwem transakcji. Gdy sprzedajemy samochód samodzielnie, jego nowy nabywca ma 30 dni na przerejestrowanie auta. Jeśli nie dopilnuje on tych formalności, konsekwencje ponoszą obie strony transakcji. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w skupach aut używanych. Są to firmy, które działają w pełni legalnie, zachowując przy tym wszelkie wymogi prawne, związane z procesem kupna-sprzedaży pojazdów używanych.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Maja · 5 miesięcy temu
    Korzystałam ze skupu aut i muszę przyznać, że to naprawdę fajna opcja 😁 Zgadzam się ze wszystkim, co jest napisane powyżej i ze swojej strony mogę dodać kolejną zaletę - do skupów można też sprzedać samochody powypadkowe. Byłam przekonana, że będę musiała zezłomować moje stare auto, bo po stłuczce nie nadawało się już do naprawy... Jednak trafiłam na ofertę jednego ze skupów aut https://zasada24.pl/#skupujemy-pojazdy i przeczytałam, że przyjmują też uszkodzone samochody. Zdecydowałam się zaufać tej firmie i jestem zadowolona.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Paulina 4 miesięcy temu Jak szybko sprzedać stary samochód?
Od miesięcy nie mogę pozbyć się mojego grata. To chyba najwyższy czas, żeby skorzystać ze ...
Fajnie, że jest parę opcji dla właścicieli uszkodzonych aut, którzy chcieliby je sprzedać. Kiedyś to ...
Korzystałam ze skupu aut i muszę przyznać, że to naprawdę fajna opcja 😁 Zgadzam się ze wszystkim, ...