Co zrobić, gdy moje auto nie nadaje się do użytku?

Jak dobrze wiemy, niezliczone są korzyści wynikające z posiadania własnego pojazdu. Nagle wszystko staje się pod względem logistycznym łatwiejsze, a i nam wystarcza więcej czasu na wykonanie wszystkich obowiązków. To jeszcze nic! Bez problemu możemy wyjechać na weekendową wycieczkę i odpocząć od zgiełku hałaśliwego miasta. Jednak jak dobrze wiemy, z roku na rok wzrasta liczba samochodów na drogach, a co za tym idzie, rośnie również ryzyko nieprzyjemnych zdarzeń takich jak wypadki czy stłuczki. Czy zawsze nasz pojazd wyjdzie obronną ręką z takiego zdarzenia?

Naprawa samochodu - zmora każdego kierowcy

Awaria wiekowego samochodu lub poważny wypadek, który zdarzył się z naszej winy to niestety proza życia codziennego na polskich drogach. Jeżeli nasz samochód po wypadku nie jest zdatny do dalszej drogi, rozwiązanie jest tylko jedno - wizyta w warsztacie, która może zakończyć się kosztownym powodzeniem, lub diagnoza, której żaden z nas wolałby nie usłyszeć. Koszty naprawy samochodu, szczególnie kilkunastoletniego mogą przewyższyć jego realną wartość, co sprawia, że to właśnie w tym momencie nasz samochód kończy swój żywot. Co jesteśmy w stanie z nim zrobić? Najlepszy, najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się takiego pojazdu to sprzedaż. Skupy aut oferują sprzedaż aut za gotówkę, a jednym z nich, który dodatkowo skupuje auta niezależnie od stanu technicznego, powypadkowe i wszystkich marek jest Skup aut Pułtusk, gdzie firma zapewnia również darmowy dojazd po auto pod wskazany adres, a na miejscu dokonuje darmowej wyceny, oferując jednocześnie możliwie najwyższą cenę pojazdu.

Gdzie sprzedać samochód, który nie nadaje się do naprawy?

W wielu przypadkach samochód powypadkowy trafia na złom, gdzie wartość wykupu jest liczona w kilogramach. Niestety jest to miejsce, w którym nie możemy liczyć na uczciwą cenę, która mogłaby nas usatysfakcjonować. Drugie rozwiązanie to wystawienie ogłoszenia na jednym z poczytnych portali specjalizujących się w pośredniczeniu sprzedaży i kupna samochodów. Jeśli jednak samochód nie jest w dobrym stanie, wątpliwym jest, że ktokolwiek zareaguje na naszą ofertę. A zatem najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno - profesjonalny skup samochodów. Co ciekawe, większość z nas wychodzi z założenia, że takie firmy zajmują się kupnem sprawnych samochodów. Tak naprawdę zdecydowana większość skupów prowadzi szeroką działalność, obejmującą również skup samochodów powypadkowych, nienadających się do dalszej eksploatacji.

Jak wygląda proces sprzedaży samochodu w skupie?

Sprzedaż samochodu powypadkowego w skupie samochodów to formalność, która nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku. Co więcej, samochodów w złym stanie może być przetransportowany przez przedstawiciela złomu i na miejscu wyceniony w stawce o wiele bardziej atrakcyjnej, aniżeli w skupie złomu. Po zaakceptowaniu ceny pozostaje nam podpisać wymagane dokumenty i odebrać gotówkę na miejscu. Warto zatem rozeznać się, gdzie w okolicy znajduje się najbliższy skup samochodów, a jeżeli mieszkacie w województwie mazowieckim, dopytać o szczegóły oferty Skup aut MakTech - to zdecydowanie najbardziej atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie gdy samochód nie nada się już do dalszej jazdy, koszty naprawy sięgają horrendalnych wysokości, a my chcemy jak najszybciej zamienić nasz wrak w gotówkę. 

No thoughts on “Co zrobić, gdy moje auto nie nadaje się do użytku?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.