Skórzana tapicerka w samochodzie - czyszczenie krok po kroku
Wiele osób posiada w swoich samochodach skórzaną tapicerkę, która wymaga regularnej pielęgnacji. Nie jest to coś skomplikowanego, więc każdy powinien sobie poradzić z tym procesem. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych środków przeznaczonych wyłącznie do czyszczenia tapicerki skórzanej. Jeżeli nabędziemy wiec takie preparaty, to z łatwością zadbamy o skórę w naszym aucie, bez konieczności oddawania pojazdu do specjalistów. W tym artykule przybliżymy, jak wygląda czyszczenie skórzanej tapicerki krok po kroku.
Przygotowanie do czyszczenia skór
Przed przystąpieniem do właściwego czyszczenia tapicerki skórzanej, należy wcześniej zacząć dokładnego odkurzenia foteli, kanapy i innych skórzanych elementów. To element, o którym niektórzy zapominają, jednak jest bardzo ważny, ponieważ oczyszcza skórę z niewielkich zabrudzeń takich jak pył i piasek. Jeżeli tego nie zrobimy, to może dojść do takiej sytuacji, że skóra podczas czyszczenia ulegnie zarysowaniu w wyniku działania drobnych zabrudzeń.
Czyszczenie skórzanej tapicerki krok po kroku
Wiele osób przed sprzedażą samochodu decyduje się na samodzielne wyczyszczenie go. Jednak skupy samochodów często są w stanie zrobić to za Ciebie! Co prawda, nie wszystkie, ale niektóre, takie jak na przykład skup aut Pomorskie po uwzględnieniu obecnego stanu samochodu, mimo wszystko są w stanie je odkupić. Nie musisz również martwić o ukryte koszty, ponieważ podpisujesz korzystną umowę kupna-sprzedaży, a nie skomplikowaną umowę komisową.
Do czyszczenia skórzanych elementów w samochodzie, zalecane jest używanie dedykowanych do tego celu środków. Oprócz tego, że działają bardzo dobrze na samą skórę, to profesjonalne środki są proste i przyjemne w obsłudze. Do niezbędnych elementów wyposażenia, osoby, która chce samodzielnie wyczyścić skórę, musi również należeć ścierka z mikrofibry oraz szczotka. Przystępując do czyszczenia fotela, warto, jest podzielić go na mniejsze strefy. Nanosimy na przygotowane miejsca produkt czyszczący i najlepiej za pomocą szczotki go rozprowadzamy. Pracę warto rozpoczynać od mało widocznego miejsca, by w razie jakichś niepowodzeń element nie rzucał się w oczy.
Po oczyszczeniu skóry dobrze jest również ją odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu dostępne na rynku są specjalne impregnaty. Zabezpieczają one skutecznie skórę przed utratą koloru, przecieraniem, pękaniem i wysuszaniem. Takie impregnaty najlepiej jest nakładać kilka godzin po czyszczeniu za pomocą innych środków. Zaimpregnowana skóra jest bardziej odporna na uszkodzenia i lepiej się prezentuje.
Rodzaje skórzanej tapicerki
Środki do czyszczenia skórzanej tapicerki należy dobrać do rodzaju skóry, jaki mamy w naszym samochodzie. Skóry gładkie powierzchniowo zamknięte można rozpoznać po tym, że nie wchłania ona wody. Najczęściej są to skóry bydlęce. Skóry gładkie otwarte występują w dwóch rodzajach: anilinowe i semianilinowe. Te skóry bardzo dobrze pochłaniają wodę, jednak ich pielęgnacja i impregnacje musi być częstsza, ze względu na ich wrażliwość.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Co zrobić, gdy moje auto nie nadaje się do użytku?
-
Dlaczego warto sprzedać auto do skupu samochodowego?
-
Karta paliwowa Moyl - także dla firm jednoosobowych
-
Skórzana tapicerka w samochodzie - czyszczenie krok po kroku
-
Jaka jest historia silników Harley-Davidson?
Najnowsze wpisy:
-
Ranking pomocy drogowych dla aut ciężarowych i TIR-ów w Polsce
-
Skup pojazdów używanych - jak sprzedać samochód w skupie?
-
Gdzie w Makowie zgłosić sprzedaż lub kasację auta?
-
Co musisz wiedzieć o wymianie opon?
-
Jak szybko sprzedać stary samochód?
Najnowsze komentarze:


