Skip to main content

Skórzana tapicerka w samochodzie - czyszczenie krok po kroku

Dodaj komentarz

Wiele osób posiada w swoich samochodach skórzaną tapicerkę, która wymaga regularnej pielęgnacji. Nie jest to coś skomplikowanego, więc każdy powinien sobie poradzić z tym procesem. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych środków przeznaczonych wyłącznie do czyszczenia tapicerki skórzanej. Jeżeli nabędziemy wiec takie preparaty, to z łatwością zadbamy o skórę w naszym aucie, bez konieczności oddawania pojazdu do specjalistów. W tym artykule przybliżymy, jak wygląda czyszczenie skórzanej tapicerki krok po kroku

jak wyczyścić skóre w samochodzie

Przygotowanie do czyszczenia skór

Przed przystąpieniem do właściwego czyszczenia tapicerki skórzanej, należy wcześniej zacząć dokładnego odkurzenia foteli, kanapy i innych skórzanych elementów. To element, o którym niektórzy zapominają, jednak jest bardzo ważny, ponieważ oczyszcza skórę z niewielkich zabrudzeń takich jak pył i piasek. Jeżeli tego nie zrobimy, to może dojść do takiej sytuacji, że skóra podczas czyszczenia ulegnie zarysowaniu w wyniku działania drobnych zabrudzeń. 

Czyszczenie skórzanej tapicerki krok po kroku

Wiele osób przed sprzedażą samochodu decyduje się na samodzielne wyczyszczenie go. Jednak skupy samochodów często są w stanie zrobić to za Ciebie! Co prawda, nie wszystkie, ale niektóre, takie jak na przykład skup aut Pomorskie po uwzględnieniu obecnego stanu samochodu, mimo wszystko są w stanie je odkupić. Nie musisz również martwić o ukryte koszty, ponieważ podpisujesz korzystną umowę kupna-sprzedaży, a nie skomplikowaną umowę komisową.
Do czyszczenia skórzanych elementów w samochodzie, zalecane jest używanie dedykowanych do tego celu środków. Oprócz tego, że działają bardzo dobrze na samą skórę, to profesjonalne środki są proste i przyjemne w obsłudze. Do niezbędnych elementów wyposażenia, osoby, która chce samodzielnie wyczyścić skórę, musi również należeć ścierka z mikrofibry oraz szczotka. Przystępując do czyszczenia fotela, warto, jest podzielić go na mniejsze strefy. Nanosimy na przygotowane miejsca produkt czyszczący i najlepiej za pomocą szczotki go rozprowadzamy. Pracę warto rozpoczynać od mało widocznego miejsca, by w razie jakichś niepowodzeń element nie rzucał się w oczy. 

Po oczyszczeniu skóry dobrze jest również ją odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu dostępne na rynku są specjalne impregnaty. Zabezpieczają one skutecznie skórę przed utratą koloru, przecieraniem, pękaniem i wysuszaniem. Takie impregnaty najlepiej jest nakładać kilka godzin po czyszczeniu za pomocą innych środków. Zaimpregnowana skóra jest bardziej odporna na uszkodzenia i lepiej się prezentuje. 

Rodzaje skórzanej tapicerki

Środki do czyszczenia skórzanej tapicerki należy dobrać do rodzaju skóry, jaki mamy w naszym samochodzie. Skóry gładkie powierzchniowo zamknięte można rozpoznać po tym, że nie wchłania ona wody. Najczęściej są to skóry bydlęce. Skóry gładkie otwarte występują w dwóch rodzajach: anilinowe i semianilinowe. Te skóry bardzo dobrze pochłaniają wodę, jednak ich pielęgnacja i impregnacje musi być częstsza, ze względu na ich wrażliwość. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.