Jak wygląda transport niskopodwoziowy?

Transport niskopodwoziowy zajmuje się przewożeniem ładunków ponadgabarytowych, które przekraczają normy, są regulowane przepisami prawa drogowego. Mogą to być maszyny budowlane lub rolnicze, a także konstrukcje mieszkalne i użytkowe.

Pomoc drogowa Wrocław 24h

Jak wybrać firmę do transportu niskopodwoziowego?

Warto zwrócić uwagę wybierając ofertę firmy, która przewozi ładunki wielkogabarytowe, na to, czy dana firma oferuje załadowanie pojazdu, np. w trakcie awarii i przewozi go do warsztatu oraz zajmuje się jego naprawą. Wskazane jest również wyszukać firmę, która oferuje usługę przez siedem dni w tygodniu, o każdej porze dnia i nocy. Taką firmą jest Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX, której ofertę można sprawdzić na stronie pomocdrogowatirwroclaw.pl lub pod dostępnym na stronie numerem telefonu.  Dodatkowo firma może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem jeśli chodzi o świadczenie usług z zakresu pomocy drogowej. 

Jakie warunki trzeba spełnić w transporcie niskopodwoziowym?

Przede wszystkim wymagane są specjalne zezwolenia od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W pierwszej kolejności trzeba złożyć wniosek, który zawiera odpowiednią dokumentację. Kierowca powinien przejść kurs kwalifikacji wstępnej, a także szkolenia okresowe w trakcie wykonywania pracy. Ponadto transport niskopodwoziowy wymaga ustalenia trasy, która będzie bezpieczna, zarówno dla załadunku, jak i ruchu drogowego. Rozplanowanie przewozu jest istotne, ponieważ na trasie mogą znajdować się wiadukty, mosty lub ronda.

Jaką cenę trzeba zapłacić za transport niskopodwoziowy?

Tutaj niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena uzależniona jest od wielu czynników. Inna cena będzie za przewiezienie koparko - ładowarki na terenie jednej miejscowości, a inna będzie cena za przewiezienie ciężarówki z trasy. Na ustalenie ceny wpływają różne elementy, które w każdym przypadku będą inne, dlatego najlepiej zwrócić się do przewoźnika i poprosić o indywidualną wycenę za transport.

Co można przewieźć transportem niskopodwoziowym?

Wśród pojazdów, które można przewieźć transportem niskopodwioziowym można wymienić: koparki, ciężarówki, minikoparki, ładowarki, samochody osobowe, niewielkie jachty, łodzie, betoniarki, koparko – ładowarki, spychacze, walce, dźwigi, wywrotki, prasy przemysłowe, profesjonalne kosiarki, agregaty, maszyny stolarskie, ciągniki rolnicze, domki holenderskie, garaże drewniane, wiatraki, podnośniki, równiarki, traktory, zabytkowe maszyny rolnicze, kombajny, siewniki, klimatyzatory, zbiorniki z betonu i wiele innych. Jak widać w powyższych przykładach, w transporcie niskopodwoziowym można bardzo dużo przewieźć ładunków ponadgabarytowych. Transport niskopodwoziowy to tylko jedna z wielu usług świadczonych przez pomoc drogową. Jeśli interesuje Cię, jak wygląda interwencja, w przypadku codziennych wypadków na drodze zobacz filmik https://www.youtube.com/watch?v=NGVOoGQgfO4, gdzie pomoc drogowa z Wrocławia przedstawia swoje umiejętności, podczas Powiatowych Targów Pracy w Trzebnicy. 

Akcesoria wykorzystywane w transporcie nieskopodwiowym

Do skutecznego i bezpiecznego transportu niskopodwoziowego potrzebne są odpowiednie akcesoria, które pozwalają zapobiec wypadkom i uszkodzeniu towaru. Najczęściej wykorzystywane akcesoria w transporcie niskopodwoziowym to: pasy ściągające, odciągi łańcuchowe, napinacze śrubowe, napinacze z hakami, listwy kotwiczne, drążki rozporowe. Wymienione akcesoria cechuje odporność na przetarcia, przecięcia oraz zgniecenia.

 

No thoughts on “Jak wygląda transport niskopodwoziowy?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.