Jak sprzedać samochód?

Czytelnicy, którzy pamiętają czasy realnego socjalizmu doskonale wiedzą, że tamtym okresie rynek stał na głowie. Widać było to szczególnie w przypadku chęci zakupu samochodu. Na nowy samochód z fabryki trzeba było czekać czasem bardzo długo. W tym czasie musieliśmy spłacać nasz nabytek pomimo tego, że nie widzieliśmy go nawet na oczy. Gdy z kolei otrzymaliśmy taki nowy samochód to bez problemu można było go od razu sprzedać za cenę wyższą i na nim dodatkowo zarobić. Czasy te na szczęście odeszły do przeszłości.

Kto kupi samochód z "drugiej ręki"?

Dziś nie ma problemu z zakupem samochodu. Na tym rynku podaż znacznie przewyższa popyt. Problem może pojawić się jednak w przypadku, gdy chcemy nasz samochód sprzedać. Co wtedy robić? Rozwiązaniem może być firma zajmująca się skupem samochodów. Na tym rynku istnieje dosyć duża konkurencja, więc wystarczy zrobić mały rekonesans, żeby znaleźć korzystną cenę. Jeśli posiadmy auto terenowe, to równiez nie łatwiej będzie nam je sprzedać poprzez skup samochodów terenowych, niż np. przez ogłoszenia w internecie. Możemy liczyć też, że dobry stan auta zostanie odpowiednio doceniony finansowo.

Skup pojazdów używanych i powypadkowych

Firmy zajmujące się skupem samochodów mogą być wbrew pozorom także dobrym miejscem do zakupu samochodu. Dotyczy to głównie samochodów, które nie będą nam służyć do codziennego użytkowania podczas na przykład dojazdów do pracy. Dobrym przykładem mogą być tutaj samochody terenowe. Pasją wielu osób jest jazda takimi samochodami po nieutwardzonych szlakach. Stary samochód terenowy, który odpowiednio przystosujemy do naszych oczekiwań może być znakomitym sposobem na realizację pasji bez konieczności nadwyrężania portfela.

Gdzie takiego szukać?

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, czy w naszej najbliższej okolicy funkcjonuje firma, której specjalizacją jest skup samochodów terenowych. Oczywiście taki stary egzemplarz powinien być przez nas odpowiednio sprawdzony. Chcemy przecież uniknąć przykrych rozczarowań w przyszłości. Jeżeli będziemy mieli pewność co do dobrego stanu naszego nowego auta to śmiało możemy wybierać się na zawody offroad. Będzie to idealna okazja do tego, żeby wypróbować swoje umiejętności kierowania samochodem terenowym w warunkach, które niektórzy znają wyłącznie z popularnych gier komputerowych.

Sprzedaż internetowa

Może się wydawać, że najwygodniejszym sposobem dotarcia do klienta będzie internet. Jednak praktyka często odbiega od naszych wyobrażeń. Szczególnie będzie to widoczne w przypadku, kiedy chcemy sprzedać samochód mający kilkanaście lat. Nasze ogłoszenie o sprzedaży samochodu może nie zostać nawet zauważone. Dodatkowo na portalach ogłoszeniowych znajdziemy samochody, co do których należy podejść nieufnie. Niejednokrotnie wyszukamy tam egzemplarze z początku naszego stulecia, które rzekomo mają przebieg zaledwie kilkunastu tysięcy kilometrów. Może się okazać, że nawet gdy dysponujemy samochodem w bardzo dobrym stanie technicznym to i tak nie znajdziemy kupca. Większość internautów będzie nieufnie omijać naszą ofertę z daleka. Z kolei komisy i punkty dealerskie zajmujące się sprzedażą samochodów używanych stronią od przyjmowania kilkunastoletnich egzemplarzy.

No thoughts on “Jak sprzedać samochód?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.