Ozonowanie wnętrza samochodu pozwoli usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy

Choć większość kierowców i właścicieli samochodów bardzo o swoje auta dba, to nie zawsze jest możliwe zachowanie takiej czystości i higieny w ich wnętrzach, jakiej byśmy sobie życzyli. Wnętrze samochodu jest bowiem takim środowiskiem, które jest dosyć podatne zarówno na brud, jak i nieprzyjemne zapachy.

wyczyszczona tapicerka w samochodzie z firmą Uni-Plus Wrocław

Źródła nieprzyjemnego zapachu

Źródeł takich nieprzyjemnych zapachów może być wiele, poczynając od brudu nanoszonego na podeszwach butów zimową porą, poprzez ocierającego się swoją sierścią o tapicerkę, przewożonego do weterynarza psa, aż po jeżdżące na tylnej kanapie dzieci, które uwielbiają w samochodzie jeść i niestety, zostawiać po sobie resztki. Tapicerka samochodu ma też do siebie to, że bardzo łatwo wchłania różne inne zapachy, czy to perfum, czy też innych kosmetyków, a może przewożonych środków chemicznych. Dlatego też warto poszukać profesjonalnej pomocy i wpisać w wyszukiwarkę czyszczenie tapicerki-Wrocław i skorzystać z usług profesjonalnej firmy takiej jak myjnia ręczna Uni-Plus. Czy możemy więc zrobić coś, by doprowadzić wnętrze samochodu do lepszego stanu? Jak najbardziej tak, taką możliwość daje właśnie ozonowanie wnętrza samochodu.

Pozbądź się bakterii

Do tej pory, usuwanie nieprzyjemnych zapachów z wnętrza samochodu było możliwe tylko poprzez zlecenie ozonowania profesjonalnej firmie. Na szczęście, zaczyna się to zmieniać, bowiem na nasz rynek wchodzą samoobsługowe generatory ozonu. Pozwalają one w bardzo łatwy sposób pozbyć się roztoczy, zarodników grzybów, a także innych mikroorganizmów, które powodują nieprzyjemne zapachy. Takie generatory zaczynają być ustawiane na wybranych stacjach paliw, albo przy myjniach, ozonowanie wnętrza auta można więc przeprowadzać jak najbardziej przy okazji wizyty w takim miejscu.

zwlaczanie mikroorganizmów przez czyszczenie tapicerki z firmą Uni-Plus we Wrocławiu

Czym jest Ozon?

Ozon jest po prostu trójatomowym tlenem, który osiągając wysokie stężenie we wnętrzu samochodu, walczy ze wszystkimi niemile widzianymi zapachami i mikrocząsteczkami. Ozon wtłacza się do wnętrza samochodu za pomocą specjalnej rury, którą wprowadza się na przykład przez uchylone okno. Cały proces trwa od 15 do 25 minut i najczęściej rozliczanie jest przeprowadzane właśnie w sposób minutowy. Warto przy tym dodać, że taki czas jest czasem optymalnym i nie warto go przekraczać, bo przekroczenie może doprowadzić nawet do odbarwienia tapicerki. Z racji tego, że ozon jest niestety gazem trującym, to po przeprowadzeniu ozonowania, trzeba oczywiście wnętrze samochodu dokładnie wywietrzyć.

No thoughts on “Ozonowanie wnętrza samochodu pozwoli usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.