Wakacje z wynajętym busem

Marzysz o wakacjach gdzieś w pięknym zakątku Europy czy innego miejsca, gdzie jest możliwość dojazdu drogami, wraz z większym gronem rodziny bądź przyjaciół? Na pewno zmierzysz się wtedy z problemem, jakim pojazdem tam dojechać, by było jak najwygodniej i jednocześnie najtaniej. Zazwyczaj tym, co zniechęca ludzi do tego typu eskapad jest wizja jechania na dwa lub trzy samochody, przez co ceny za paliwo i przejazd są stosunkowo wysokie. Istnieje jednak inne rozwiązanie - okolicznościowy wynajem busa.

Grupa wynajmująca busa BUSimpuls

Bus 9 osobowy bez kierowcy

Okolicznościowy wynajem busa to wynajem busa bez kierowcy na określony czas. Płatność z reguły jest liczona za ilość dni, kiedy busa potrzebujesz. Jeśli planujesz dłuższy wyjazd np. na narty wypożycz busa i ciesz się z wypoczynku. Na jazdę busem do 9 osób nie trzeba mieć specjalnej kategorii prawa jazdy, więc taka możliwość stoi otworem przed kierowcami posiadającymi uprawnienia kategorii B. Wielu przewoźników min. BUSimpuls z Wrocławia oferuje wynajem busa bez kierowcy. Wystarczy zatem, że na wyjeździe który organizujesz będzie kilku kierowców, którzy będą się wymieniać.

Czy bus się opłaci?

Jak wszystko inne, także wypożyczenie busa - wady i zalety należy wziąć pod uwagę. Okolicznościowy wynajem busa wychodzi zdecydowanie taniej niż jazda na dwa samochody, nawet biorąc pod uwagę koszty najmu. Busy takie są już ubezpieczone, co jest z reguły wliczane w koszt wynajmu. Podróż takim busikiem pozwala też na wymienność kierowców, dzięki czemu, jeśli jedziesz w dłuższą trasę, nie musicie szukać noclegów gdzieś na trasie. W efekcie, spędzicie więcej czasu w miejscu docelowym, co jest bardzo korzystne z perspektywy wakacji. Wynajem busa bez kierowcy wiąże się po prostu z frajdą i przygodą. Fajnie jest mieć poczucie, że jedziesz gdzieś w gronie bliskich i nie jesteś uzależniony od nikogo. Możecie sami organizować sobie czas, bez patrzenia na to, że jest z wami kierowca. To również większa wygoda podróżowania niż korzystanie z biur podróży.

Koszty wynjamu BUSimupuls

Prowadzenie busa może być wyzwaniem

Oczywiście okolicznościowy wynajem busa wiąże się też z minusami. To po pierwsze spora odpowiedzialność - co prawda busy te są ubezpieczone, ale tak czy siak, ewentualny wypadek wypożyczonym busem wiąże się z większym stresem, niż jeżeli przytrafi ci się to w twoim własnym aucie. Poza tym, najwygodniej podróżować w ten sposób, jeżeli jest z wami więcej kierowców. Dzięki temu można się zamieniać. Poza tym muszą to być kierowcy doświadczeni, gdyż prowadzenie dużego pojazdu takiego jak bus jest trudniejsze niż jazda zwykłą osobówką. Dlatego niekoniecznie taki sposób podróżowania nadaje się na daleki wypad z dużą liczbą dzieci, gdyż będzie wtedy mniej kierowców.

Przygoda, przygoda każdej chwili szkoda ...

Mimo to, jeżeli szukasz sposobu na zorganizowanie większego wyjazdu w gronie dorosłych, bez pośrednictwa biur podróży, dodatkowych kierowców i tak dalej, wynajem busa bez kierowcy to ciekawa, warta rozważenia opcja do przemyślenia. Taki sposób podróżowania wiąże się z pewnymi wadami, ale przy odpowiedniej organizacji i racjonalnym podejściu, można uniknąć nieprzyjemności i po prostu cieszyć się miłymi wakacjami w gronie najbliższych.

No thoughts on “Wakacje z wynajętym busem”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.