Pomoc drogowa - kiedy i po co należy ją wzywać?

Użytkownicy ruchu drogowego, a szczególnie kierowcy muszą prędzej czy później zetknąć się z potrzebą wezwania pomocy drogowej. Awaria samochodu lub jakiegokolwiek innego pojazdu może mieć miejsce praktycznie zawsze i wszędzie, a dodatkowo zazwyczaj w najmniej odpowiednim czasie. Bardzo często spotykamy się z nią, będąc w trakcie podróży - w odległym miejscu od naszego domu, gdy nie ma możliwości liczenia na pomoc kogoś z naszej okolicy możemy jedynie skorzystać z oferty, jaką daje nam pomoc drogowa. Punkty, w których oferuje się tego rodzaju usługi mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, w tym między innymi lawety, przy pomocy których można bez trudu odholować niesprawny pojazd do pobliskiego warsztatu.

Laweta we wrocławiu

Pomoc drogowa jedynym ratunkiem

W dobie dzisiejszych czasów to wszystko jest o tyle istotne, że znaczna większość samochodów, które jeżdżą po naszych drogach jest praktycznie naszpikowana różnego rodzaju elektroniką i jakakolwiek, nawet najbardziej błaha awaria powoduje unieruchomienie naszego samochodu, wykluczając równocześnie możliwość samodzielnej naprawy. Wiele osób w takich trudnych sytuacjach wpisuje w wyszukiwarkę frazę taką jak Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl . Właśnie w takich wypadkach zostaje nam jedynie skorzystanie z pomocy drogowej, która sprawia, że nasze auto łatwo, szybko i bezpiecznie trafia w ręce specjalistów.

pomoc drogowa Dariusza Kohl we Wrocławiu

Czy istnieją jakieś ukryte koszty?

Koszt takiej usługi, oferowanej przez pomoc drogową jest uzależniony od tego, czy przewidziano go w naszej umowie ubezpieczenia naszego pojazdu. Jeśli jest ona jedną z opcji, które wchodzą w skład naszego opłaconego ubezpieczenia zostanie ona z niego uiszczona. Jednocześnie, jeśli nie wchodzi ona w zakres naszej umowy autocasco, koszy skorzystania z usług pomocy drogowej ponosimy my, czyli każdy właściciel pojazdu. Tym samym, podpisując umowę naszego ubezpieczenia warto najpierw naprawdę dobrze ją przemyśleć, bowiem darmowa pomoc drogowa stanowi duże ułatwienie.

One thought on “Pomoc drogowa - kiedy i po co należy ją wzywać?”

  1. poniedziałek, 25 kwiecień 2022 10:52
    Świetny artykuł! Wyjaśnia aspekty związane z pracą pomocy drogowej, które nie do końca były dla mnie jasne. Jestem z okolic Wrocławia, więc super, że zyskałem dodatkowo kontakt do firmy godnej zaufania w niespodziewanej sytuacji na drodze.

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.