Pomoc drogowa - kiedy i po co należy ją wzywać?

Użytkownicy ruchu drogowego, a szczególnie kierowcy muszą prędzej czy później zetknąć się z potrzebą wezwania pomocy drogowej. Awaria samochodu lub jakiegokolwiek innego pojazdu może mieć miejsce praktycznie zawsze i wszędzie, a dodatkowo zazwyczaj w najmniej odpowiednim czasie. Bardzo często spotykamy się z nią, będąc w trakcie podróży - w odległym miejscu od naszego domu, gdy nie ma możliwości liczenia na pomoc kogoś z naszej okolicy możemy jedynie skorzystać z oferty, jaką daje nam pomoc drogowa. Punkty, w których oferuje się tego rodzaju usługi mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, w tym między innymi lawety, przy pomocy których można bez trudu odholować niesprawny pojazd do pobliskiego warsztatu.

Laweta we wrocławiu

Pomoc drogowa jedynym ratunkiem

W dobie dzisiejszych czasów to wszystko jest o tyle istotne, że znaczna większość samochodów, które jeżdżą po naszych drogach jest praktycznie naszpikowana różnego rodzaju elektroniką i jakakolwiek, nawet najbardziej błaha awaria powoduje unieruchomienie naszego samochodu, wykluczając równocześnie możliwość samodzielnej naprawy. Wiele osób w takich trudnych sytuacjach wpisuje w wyszukiwarkę frazę taką jak Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl . Właśnie w takich wypadkach zostaje nam jedynie skorzystanie z pomocy drogowej, która sprawia, że nasze auto łatwo, szybko i bezpiecznie trafia w ręce specjalistów.

pomoc drogowa Dariusza Kohl we Wrocławiu

Czy istnieją jakieś ukryte koszty?

Koszt takiej usługi, oferowanej przez pomoc drogową jest uzależniony od tego, czy przewidziano go w naszej umowie ubezpieczenia naszego pojazdu. Jeśli jest ona jedną z opcji, które wchodzą w skład naszego opłaconego ubezpieczenia zostanie ona z niego uiszczona. Jednocześnie, jeśli nie wchodzi ona w zakres naszej umowy autocasco, koszy skorzystania z usług pomocy drogowej ponosimy my, czyli każdy właściciel pojazdu. Tym samym, podpisując umowę naszego ubezpieczenia warto najpierw naprawdę dobrze ją przemyśleć, bowiem darmowa pomoc drogowa stanowi duże ułatwienie.